whatsapp toplu mesaj gönderme

Bayram boyunca ailelerimizin en sevdiği şeylerden biri de bayram mesajı göndermek. Bu amaçla bayram günleri yaklaşırken Sıkça Sorulan Sorular'da WhatsApp'ın Toplu Mesaj Listesi özelliğine yer veriyoruz.

Bayram boyunca ailelerimizin en sevdiği şeylerden biri de bayram mesajı göndermek. Bu amaçla bayram günleri yaklaşırken Sıkça Sorulan Sorular'da WhatsApp'ın Toplu Mesaj Listesi özelliğine yer veriyoruz. WhatsApp’ın Toplu Mesaj listesi özelliği vasıtası ile mesajı aniden çok şahsa aynı anda gönderebilirsiniz.

Toplu Mesaj Listeleri, sürekli olarak toplu mesaj gönderebileceğiniz bireylerin kaydedilmiş listeleridir. Böylece mesaj göndermek istediğinizde aynı kişileri yine seçmenize lüzum kalmaz.

Android için Toplu Mesaj Listesi oluşturma

Öncelikle Android işletim sisteminde nasıl toplu mesaj listesi oluşturacağınızı aktaralım. Toplu mesaj listesi meydana getirmek amacıyla WhatsApp'ı açarak sohbetler ekranına gidin. Sonrasında menü tuşuna basarak yeni toplu mesaj opsiyonuna basın. Bu alanda şahıslerinizin adını aratarak ya da + tuşuna basarak şahıs listenizden şahıs seçebilirsiniz. Son olarak bittiye ve sonrasında oluştura dokunun.

Bu işlemler, toplu mesaj alıcılarınızı sahibi olan yeni bir liste oluşturacaktır. Toplu Mesaj Listesine mesaj gönderdiğiniz zaman, mesajınızın listedeki herkese gönderiliceğini söyleyelim. Alıcılar, mesajı normal bir mesaj olarak alırlar. Cevapladıklarında ise mesajları sohbetler ekranınızda normal bir mesaj olarak görünür. Yani yolladıkları mesaj Toplu Mesaj Listesindeki başka şahıslara iletilmez.

Android için WhatsApp'ta Toplu Mesaj Listesi düzenleme

WhatsApp'ın Android sürümünde toplu mesaj listesini düzenlemek amacıyla ilk önce toplu mesaj listesini açın. Sonrasında Menü Tuşu'na basarak Toplu mesaj liste bilgi kapasitesi'ni seçin. Toplu mesaj liste bilgi kapasitesi ekranında göreceğiniz Kalem simgesine dokunarak Toplu Mesaj Listenizin adını basitçe değiştirebilirsiniz.


Alıcı Ekle... tuşuna dokunarak da listeye alıcılar ekleyebilmeniz mümkün. Eğer Katılımcıları çıkartmak istiyorsanız, çıkartmak dilediğiniz katılım gösteren kişiye uzun basın ve Toplu mesaj listesinden çıkart: {alıcı ismi}' sekmesini seçin.

Android için WhatsApp'ta Toplu Mesaj Listesi silme

Android'de Toplu Mesaj Listesini Silmek amacıyla Sohbetler ekranında, silmek dilediğiniz toplu mesaj listesine dokunup basılı tutun. Sonrasında Toplu mesaj listesini sil'e dokunun ve son olarak Sil'e basın.

iPhone için WhatsApp'ta Toplu Mesaj Listesi oluşturma

Gelelim iPhone kullanıcılarının bu özelliği nasıl kullanancağına. WhatsApp'ı açtıktan sonra Sohbetler ekranının üstündeki Toplu Mesaj Listesi tuşuna dokunun. Bu prosedürün sonrasında Toplu Mesaj Listesi ekranının aşağısında yer alan Yeni Liste'ye basın. Bu ekranda Birey adlarını aratarak ya da (+) tuşuna basarak şahıs listenizden şahısleri seçmeniz mümkün. Son olarak Oluştur'a dokunarak prosedürü tamamlayabilirsiniz.

iPhone için WhatsApp'ta Toplu Mesaj Listesini düzenleme

Eğer Toplu Mesaj Listesini düzenlemek isteyen iPhone kullanıcısıysanız Toplu Mesaj Listelerini'ni açarak Düzenlemek dilediğiniz listedeki (i) tuşuna dokunun. Karşınıza çıkan Bilgi ekranı üzerinden Toplu Mesaj Listesinin adını değiştirebilirsiniz. Listeyi düzenle... opsiyonuna dokunarak da kişileri kolaycaekleyip çıkartabilirsiniz.

iPhone için WhatsApp'ta Toplu Mesaj Listesini silme

iPhone cihazınızda WhatsApp'taki Toplu Mesaj Listesini Silmek istiyorsanız ilk önce Sohbetler ekranının üstündeki Toplu Mesaj Listesi tuşuna dokunun. Sonrasında Silmek dilediğiniz toplu mesaj listelerinin üstünde parmağınızı sola doğru kaydırın. Son olarak Sil'e dokunun.
Web sitemizden whatsapp için sanal numara satın alabilir ve sms onay yapabilirsiniz.