Telegram, 2013 yılında yayına alınmış mesajlaşma uygulaması olarak bilinmektedir. Yayınlanmış olduğu tarihte amaç sadece mesaj ile sohbet etmek olmuş olsa da zamanla gelişim göstererek bu sohbet görüntülü, grup, kanal olarak ilerlemiştir. Şuan da ise kişiler grup oluşturabiliyor veya hitap ettiği kitleye kanal oluşturarak bilgi verebiliyor. Diğer mesajlaşma uygulamalarından ayıran en büyük özelliklerden birisi kanal veya grup oluşturarak büyük kitlelere hitap ediyor olmasıdır.

Telegram uygulamasının bu kadar büyümesiyle beraber ortaya telegram fake numara alma konusu çıkmıştır. İnsanlar 2.hesap kurmayı istiyor veya ilk hesabına girişte kendi numarasını kullanmak istemiyor olabilir. Bu yüzden artık telegram fake numara hizmeti verilmeye başlanmıştır. Telegramda numara gözüküyor mu sorusunun cevabı tamamen size bağlıdır isterseniz numaranızın gözükmesini gizleyebilirsiniz. Ancak yinede günümüzde veri yayılmasından tedirgin olanlar sahte numara veya sanal numara kullanmaktadır.

Telegram'da Numara Gizleme

Ayarlar bölümüne girdikten hemen sonra 'Gizlilik ve Güvenlik' kısmına tıklayınız. Açılan pencerede 2. sırada yer alan 'Telefon numarası' kısmına girin. Bu pencerede önünüze 3 farklı seçenek çıkacaktır. Bu bölümdeki seçeneklere tıklayarak 'Hiç kimse' butonuna bastığınızda telefon numaranız diğer kişilerden gizlenecektir.

Telegram Sahte Numara

İnsanlar her ne kadar telegram sahte numara diye arıyor olsa da bu aslında fake numara olarak geçmektedir. Bizler sitemizde hizmeti verirken telegram sahte numara yerine telegram sanal numara olarak hitap etmeyi daha doğru buluyoruz. Çünkü verilen hizmet aslında sanal onay hizmetidir.