Mobil Onay Nedir?

Mobil onay, telefon numarası ile doğruluğunu sağlama isteyen platformlarda geçerli telefon numaraları girilerek alınan SMS Doğrulama kodları vasıtasıyla onay prosedürünün gerçekleştirilmesi olarak açıklanabilir. Mobil onay prosedürlerini bilhassa sosyal medya ve alış veriş platformlarına kayıt olurken, hesabımızı doğrularken çok sık rastlarız.


Mobil onay doğruluğunu sağlamasının kullanıldığı sektörler teknolojinin gelişmesi ve emniyet önlemlerinin artırılması hedefiyle son vakitlerde artmaya başladı. Mesela bankaların internet ve mobil şubecilik girişlerinde, para aktarımı prosedürlerinde ve ödeme esnasında, sosyal medya platformlarına kayıt olurken ve hesabımızı doğrularken, alış veriş sitelerinde bilgi dışı prosedür yapılmadığından emin olunması hedefiyle sık sık “Mobil Onay” doğruluğunu sağlama ekranıyla karşılaşıyoruz. Mobil Onay ekranlarının amacı, oluşturulan prosedürlerin en başta gerçek bir şahıs doğrulusunda yapıldığından ve bilgi dışı bir prosedür yapılmadığından emin olunmasını içerir.


Mobil onay prosedürü gerçekleştirme amacıyla herkezin bildiği gibi ilk olarak geçerli bir numara sahibi olmamız gerekiyor. Fakat kendimize ait verileri sahibi olan ve fiziki SIM Kart üstünde kullandığımız, sahip olmak adına sözleşme imzalayıp kimlik verilerimizi kullandığımız numaraları kolaylıkla her platformda kullanamıyoruz.


Kendimize ait bir şahsi numaramız olmadığında ya da şahsi numaralarımızı paylaşmak istemediğimiz alanlarda doğruluğunu sağlama prosedürünü nasıl yapabileceğimizi merak ediyoruz. Bu halde ise karşımıza “Sanal Numara Satın Al” neticeleri çıkıyor. Sanal numara, fake numara, düzmece numara gibi tabirlerle tanıdığımız ve rastgele bir şahısye, kuruluşa ait olmayan; seçtiğimiz platform amacıyla kısa sürede satın alıp kullanabileceğimiz sanal numaralarla da mobil onay prosedürü yapılabiliyor. Tıpkı fiziki numaralar gibi, sanal numaralarla da SMS Doğrulama prosedürü gerçekleştirme istediğimiz platformlardan “SMS Doğrulama Kodu” alabiliyor, numaramızı doğrulayarak bu platformu aktif olarak kullanmaya başlayabiliyoruz. Peki, Sanal Numara Nasıl Satın Alınır?
Sanal Numara Nasıl Satın Alınır?

Sanal numara satın alabilmek son derece kolay bir prosedürdür ve internet erişiminiz bulunduğu prosese çok kolay bir şekilde sanal numara sahibi olabilirsiniz. Sanal numara satın alabilmek amacıyla ilk olarak işe itimat edilir bir Sanal Numara Paneli bulmakla başlanabilir. İnternetteki yanıltıcı neticelerin kurbanı olmamak ve dolandırıcılığa maruz kalmamak adına; smsgetir.com Sanal Numara Paneli’ni tercih ederek seneler boyu bu alanda hizmet vermiş sektör öncüsü otomatik panel ile çalışabilirsiniz.
Sanal numara satın alarak mobil onay prosedürlerinizi de kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Sanal numara satın alma ve mobil onay aşamaları sırası ile şu şekildedir;


1.       Öncelik ile smsgetir.com üstünde bedava bir şekilde hesap yaratarak sanal numara gereksinimi duyduğunuz platformu seçiniz. Daha sonra  bu platform amacıyla tarafınıza yayılan numaralardan birini seçerek Sanal Numara Satın Al prosedürünü gerçekleştiriniz.
2.       Sanal numaranızı satın aldıktan sonra “Mobil Onay Doğrulama” prosedürü gerçekleştireceğiniz platforma geri dönerek satın alınan numarayı giriniz. Platform, bu numaraya bir SMS Kodu gönderecektir.


3.       Sms Getir Numaralar ekranı üstünde satın aldığınız numarayı bularak derhal yanındaki “Gelen SMS Kodu” alanından numaraya gönderilmiş SMS Kodunu kopyalayınız.


4.       İlgili platformun “Doğrulama kodu giriniz.” Veya türevleri şeklindeki doğruluğunu sağlama ekranına geri dönünüz. Kopyaladığınız SMS kodunu bu alana yapıştırınız.


Doğrulama kodunu geçerli bir şekilde girdiyseniz, alakalı platform doğruluğunu sağlama prosedürünüzi tamamlamanızın sonrasında kullanım amacıyla sizlere onay verecektir. Güvenilir bir şekilde, satın aldığınız numara üstünden yapmış bulunduğunuz mobil onay ile sosyal medya platformunu kullanmaya başlayabilirsiniz. Sanal numara satın alabilmek son derece itimat edilir bir prosedürdür, tarafınızdan rastgele bir özel bilgi ya da sözleşme talep edilmez.
Sanal numaralar ve başka adıyla fake numaralar; en başta da bildirdiğimiz gibi şahıslere, kurumlara ait olmayan bağımsız dijital telefon numaralarıdır ve bu numaralarla Mobil Onay Doğrulama gerçekleştirme da mümkündür.